Bulharsko ponúka na pobreží Čierneho mora širokú ponuku pre ubytovanie. Vyberať si môžete od luxusných hotelov cez penzióny až po ubytovanie v kempoch, ktoré sú síce najlacnejšie, ale turistom sa príliš neodporúčajú.

Čo sa týka hotelov, „hviezdičkový“ systém označovania kvality používajú rovnaký ako inde v Európe, teda čím viac hviezdičiek, tým sú lepšie poskytované služby a tiež vyššie ceny. Vybavenie izieb ale býva na slušnej úrovni.

Štvorhviezdičkové hotely uspokojia aj tých najnáročnejších zákazníkov, ktorí si zaplatia dovolenku so servisom all inclusive. Tieto hotely bývajú v blízkosti pláže, niekedy aj len pár metrov, bývajú v nich aj bazény.

Na pobreží zoženiete najlacnejšie ubytovanie v privátoch. Výhoda u bulharských privátov je tá, že s majiteľmi môžete zjednávať, takže sa ľahko môžete dostať do cien v rozmedzí 5 až 20 € za noc na osobu. Cestou na nájdenie lacného privátu môžu byť miestne ubytovacie kancelárie (bulharsky – Kvartirno Bjuro). Jedná sa o malé kancelárie, kde majú kontakty na všetkých majiteľov privátov. Stačí si vybrať a oni zavolajú. Tieto podniky je dobré využiť v prípade, že zháňate nocľah veľmi rýchlo, dohodnete tu totiž bývanie v priebehu desiatich minút. V najhoršom prípade sa stačí opýtať miestnych a ak zistíte, že bulharčine nie ste schopní rozumieť, opýtajte sa taxikárov (v prímorskej oblasti sa ich pohybuje veľa a navyše hovoria viacerými jazykmi).

Na dlhšie pobyty vyjdú najlacnejšie ponuky od cestovných kancelárií. Kvôli vysokým cenám sa radšej vyhýbajte letoviskám Albena a Rusalka. Inak vo všetkých ostatných letoviskách nájdete ubytovanie za nízku cenu. Najvýhodnejšími letoviskami sú Primorsko a Nesebar. Primorsko bolo zvolené pre svoju obľúbenosť európskymi turistami jednou z najlepších destinácií. Nie je tu problém zohnať ubytovanie až priamo na mieste.

Ak ste milovníci autokempingu, po celom území sú rozložené desiatky kempov. Najviac autokempingov nájdete od Burgasu ďalej na juh, na severe je ich oveľa menej, ale ani tam nie je problém na kemp naraziť. Ako všade inde v Európe si tunajšie kempy účtujú cenu za auto, stan a počet osôb. Ubytovanie v týchto vyhradených miestach nie je nijak drahé, s priemernou rodinou jedna noc vyjde na cca. 10 až 20 €. Samozrejme, že drahšie kempy poskytujú väčšie pohodlie a čistotu. Najnižšie ceny ubytovania sú v stredozemí. Čím bližšie ste k pobrežiu, tým viac zaplatíte za ubytovanie. Ak sa ubytujete v novo vystavenom hoteli, počítajte s tým, že si k pláži budete musieť nejaký ten krok ujsť. Bulharsko sa snaží udržať čo najnižšie ceny ubytovania aby nalákalo čo najviac turistov.