Bulharsko ponúka pekne príjemné teploty až do jesene. Na celkom malom území sa tu striedajú najrôznejšie prírodne úkazy krajiny. Miestne pohoria dosahujú výšky takmer 3 000 metrov a sú pretkané sieťou dobre značených turistických trás. Toto všetko tvorí vynikajúce podmienky pre turistiku. Nádherná hornatá krajina vás určite očarí hustými lesmi, zelenými lúkami a pastvinami, strmými skalami, nádherne čistými riekami a vodopádmi a bohatou faunou a flórou.

Asi najobľúbenejšími cieľmi sú pre milovníkov turistiky pohoria Rila a Pirin. Rila je zároveň najväčším pohorím na Balkánskom polostrove. Najväčším vrcholom je Musala, ktorá meria 2 925 metrov. Navyše sa tu nachádza ďalšia stovka vrcholov, ktoré majú cez 2 000 metrov. Táto krajina je pre milovníkov horskej turistiky ako stvorená.

V pohorí Rila si budete pripadať ako v Alpách. Nachádza sa tu vyše 150 jazier, to najvyššie leží u hory Musala vo výške 2 786 metrov. Veľkou atrakciou je v Rile sedem mystických jazier, ktorým sa tiež hovorí „Oči hôr“. Ležia veľmi blízko seba a v rôznych výškach. To najnižšie položené sa nazýva „Oblička“ a to najviac „Oči“.

V Rile sa tiež nachádza mnoho minerálnych prameňov, z ktorých je niekoľko dokonca termálnych. Ten najteplejší má 102 stupňov a nachádza sa v dedine Sapareva Banya. V pohorí pramenia tri najväčšie toky Bulharska – Marica, Iskar a Mesta. Miestna vegetácia je tvorená predovšetkým ihličnatými lesmi a v oblastiach s alpskou krajinou hlavne pastvinami. Pri potulkách v tomto nádhernom pohorí môžete stretnúť napríklad aj medvede, diviaky, divé kozy, jelene, sokoly alebo orly.

Categories: Aktuality