Albena je jedným z troch veľkých letovísk na bulharskom pobreží Čierneho mora. Je to miesto s modernou architektúrou, ale aj s krásnou okolitou prírodou. Šetrnosti k životnému prostrediu je tu venovaná veľká pozornosť. Preto tu nájdete čisté, široké piesočné pláže, takmer krištáľovo priezračné more a čistý vzduch. Relaxačné a osviežujúce kúpanie v mori môžete vystriedať prechádzkou v neďalekom lese Balata.

Už len samo podnebie je v Albene dostatočným dôvodom na strávenie dovolenky na tomto mieste. V lete sa teplota vzduchu pohybuje medzi 23 až 28 ° C, teplota vody dosahuje okolo 25° C. Čo môže byť ešte lepšie?

Pláž v Albene

Pláž v Albene

Albena láka hlavne mladých ľudí a rodiny s deťmi. Nájdete tu rozsiahlu ponuku športových zariadení pre aktívnu dovolenku. Odvážlivci môžu vzlietnuť a stúpať s motorovými drakmi do vzduchu alebo sa vznášať na padákoch cez krajinu, more a pláže. Pre zábavu detí je pripravených veľa programov a najrôznejších atrakcií a aj pre zdravie návštevníkov ponúka Albena široký výber kúpeľných procedúr. Samozrejme, že sa v Albene nezabúda ani na milovníkov folklóru a konajú sa tu rôzne kultúrne predstavenia.

V Albene nájdete ubytovanie vo všetkých cenových reláciách a v rôznych kategóriách. Ponuky sa pohybujú od štvorhviezdičkových hotelov, cez hotely troj a dvojhviezdičkové až k bungalovom a kempom. Reštaurácie na pláži či reštaurácie s vidieckou atmosférou ponúkajú národnú i medzinárodnú kuchyňu, čerstvo ulovené ryby a ďalšie morské plody.

Categories: Aktuality