Najväčšie a naj-oslnivejšie prímorské letovisko Bulharska – Slnečné pobrežie, ktoré sa nachádza na pobreží Čierneho mora s niekoľkými kilometrami piesočnatých pláži, ktoré lákajú čím ďalej tým viacej medzinárodných milovníkov slnka. Slnečné pobrežie je oveľa populárnejšie ako iné letoviská v krajine. Pláž je jednou z najlepších v Bulharsku, so všetkými možnými aktivitami ktoré si len dokážete predstaviť. Od minigolfu až po let na padáku za motorovým člnom. Samozrejme pri pláži sa nachádza plno reštaurácií a pubov v ktorých nie je problém sa dohovoriť viacerými jazykmi. Ak hľadáte spoľahlivé, bezstarostné letovisko kde sa chcete krásne opáliť, tak toto miesto je určené práve vám. Dokonca si ani neuvedomíte že ste v krajine zvanej Bulharsko. Spojenie verejnou dopravou je dobré, takže ak máte záujem viacej spoznávať okolitú krajinu, nieje to žiaden problém.

Žiaľ Slnečné pobrežie je jedno z najdrahších miest Bulharska, a ceny sú tu približne rovnaké ako v západnej Európe.

Odporúčame navštíviť

Action Aquapark, nachádza sa na západnej strane Slnečného pobrežia, je to malá verzia strediska Aqua Paradise. Jedine v tomto aqua parku môžete vyskúšať najrýchlejší vodný tobogan – v ktorom sa spúšťate rýchlosťou až 60 km/h, najvyšší tobogan – výška 18 m, a najdlhší – 120 metrov. Celodenný lístok vás bude stáť 30 BGN čo je v prepočte asi 15 €.

Aqua Paradise – rozsiahly vodný park na južnej strane pobrežia, s mnohými bazénmi, kĺzačkami a šmýkačkami. Aqua Paradise je najnovší a najväčší aquapark v Bulharsku, otvorený v roku 2006. Tento vodný raj sa rozprestiera na ploche neuveriteľných 30 000 štvorcových kilometrov na západ od prímorského letoviska Nesebar. Nájdete tu viac ako 20 najmodernejších atrakcií. Do tohto aqua parku sa dostanete aj zadarmo minibusom, ktorý chodí každých 15 minút z desiatich označených zastávok v letovisku.