Plávanie v Čiernom mori: Bulharsko má cez 370km nádherných útesov s piesočnatými plážami. Skúste rušné letoviská Slnečné pobrežie a Zlaté piesky, malebnú Albenu, historický Nesebar alebo zažite atmosféru stredomoria v prístavnom meste Burgas.

Lyžiarske svahy. Malebné Bansko (web: www.banskoski.com) je najmladšou lyžiarskou oblasťou, nachádzajúcou sa v historickom meste na úpätí hory Pirin, Pamporovo (web: www.pamporovoresort.com) v pohorí Rhodopi, je to najjužnejšie lyžiarske stredisko v Európe. Určite doporučujeme navštíviť aj stredisko Borovets (web: www.borovets-bg.com), na hore Rila, je to najstaršie a najväčšie lyžiarske stredisko v Bulharsku.

Preskúmajte hory. Horolezecké výlety sa organizujú v oblastiach Vraca, Veliko Tarnovo, Trojan, Maliovitza a Roussenski Lom. Strmé skaly hôr Pirin, Rodopy, Rila a Stara planina sú obľúbené medzi skúsenejšími horolezcami, v týchto oblastiach sa nachádzajú početné jaskyne a skalné útvary, vo veľa z nich sa nachádzajú starodávne jaskynné maľby.

Osedlajte koňa. Jazda na koni bola vždy poplárna v Bulharsku. Medzi zaujímavé výlety patria oblasti Danube Valley, Balkan, Rila a hory v časti Stara planina a údolia Roses.

Pre milovníkov cykloturistiky poskytuje hora Rhodopi výborné trasy, populárna je aj cykloturistika s celou rodinou pozdĺž pobrežia Čierneho mora.